1 2 3 ... 10 >

Covid-19; yakın zamanda keşfedilen bir korona virüsün neden olduğu bulaşıcı hastalıktır. 2019’un sonunda Çin’de başlayan ve 2020 yılı itibarıyla tüm dünyaya yayılan salgın, 2020 yılının mart ayından itibaren ülkemizde de görülmeye başlamıştır. Aşılar ve tedavi yöntemleri ile etkileri azaltılmaya çalışılsa da tüm dünyanın Covid-19 ile mücadelesi halen sürmektedir. Virüsün ilk görüldüğü tarihten bu yana hem dünya hem de ülkemiz pek çok değişime maruz kaldı. Hayatımız boyunca genel olarak sadece sağlık ekiplerinin kullandığı pek çok tıbbi malzemeyi tüm insanlar kullanmaya başladı. Covid-19 için ihtiyaç dahilinde olan tüm ürünleri, kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşabilmeniz için Sağlık Sepeti olarak tek bir başlık altında topladık.
 

Covid-19 Nedir? Covid-19 Belirtileri Nelerdir?
 

Covid-19, hayvanlarda ya da insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. Covid-19, insanlarda soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara ve solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olur. Kendinizi hasta hissettiğiniz zaman acaba Covid-19 virüsüne mi yakalandım diye panikleyebilirsiniz ancak buna izin vermeden öncelikle hastalığın belirtilerini taşıyıp taşımadığınıza odaklanmalısınız. Bir sağlık kuruluşuna başvurmadan önce kendinizi dinleyerek virüse yakalanıp yakalanmadığınızı tespit edebilirsiniz. Covid-19’un en yaygın belirtileri arasında ateş, kuru öksürük ve yorgunluk yer almaktadır. Daha hafif semptomlarda ise ağrı ve sızı, boğaz ağrısı, ishal, baş ağrısı, tat alma veya koku duyusunun kaybı, ciltte döküntü ya da el veya ayak parmaklarında renk değişimi söz konusu olabilmektedir. Bu semptomlardan birisi bile sizde varsa, mutlaka olabildiğince izole bir şekilde test yaptırmaya gitmenizi öneririz. Fakat solunum güçlüğü veya nefes darlığı çekiyorsanız, göğüs ağrısı veya göğüste baskı hissediyorsanız ya da konuşma veya hareket kaybınız var ise derhal tıbbi yardım almanız gerekecektir. Bu durumda siz hastaneye gitmeden ambulansı arayıp tıbbi yardım istemeniz en doğrusu olacaktır. Hafif semptomlar gösteriyorsanız tedavi süreciniz evde izole bir şekilde gerçekleşecektir.
 

Covid-19’dan Nasıl Korunuruz? Covid-19 Ürünleri
 

Maske takmak ve el hijyenine dikkat etmek virüsten korunmak için atılan en önemli adımlardır. Bu noktada kullandığımız maskelerin tipi ve kalitesi de çok önemli. Maskenin yüzünüze tam oturması için telli maskeler, hava almaması için de 3 katlı maskeler tercih edilmelidir. Maskelerin yanı sıra siperlikler de yüzünüze gelecek havayı engellediği için Covid-19 salgını ile mücadelenin önemli bir ürünü haline geldi. Sağlık Sepeti yetişkinler için B-Good ve Exxe, Evony markalı üç katlı cerrahi maskeleri, çocuklar için ise Roll marka maskeleri hizmetinize sunmaktadır. Ayrıca Dentac marka tam yüz koruyucu siperliklerde sagliksepeti.com’da mevcut. Dezenfektanlar ve kolonyalar ise el hijyeni konusunda önemli bir role sahip. Dışarı çıkmak zorunda kaldığınız zamanlarda gerek dezenfektanlar gerek kolonyalar yanınızdan hiç eksik etmediğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Bu yüzden, bu ürünlerin çanta boyları daha çok tercih edilmektedir. Hem büyük boy hem de çanta boy dezenfektan ve kolonyaları Sağlık Sepeti'nde bulabilirsiniz. Miraderm, Bebak, Roll ve Crystalin marka dezenfektanlar ve Rebul, Marmara, Misbahçe, Otacı marka kolonyalar sık sık tercih edilen markalar arasındadır. İş yerleri ve buna benzer ortamlarda insanlar ateşleri ölçülerek içeri alınmaya başlandığından beri ateş ölçerler de Covid-19 salgını kapsamında bir ihtiyaç haline geldi. Bir diğer ihtiyaç duyduğumuz ürün ise bağışıklık güçlendirici gıda takviyeleridir. Araştırmalar gıda takviyelerini kullanan insanların Covid-19’a yakalanma riskinin düşük olduğunu, yakalansalar bile virüsü hafif atlattıklarını göstermektedir. Sağlık Sepeti sizlere birden fazla içerik sunsa da Easyvit, Sambucol, Möllers, Redoxon en çok tercih edilen ürünlerimizdendir. Virüsü evlerimizden uzak tutmak için de tam hijyen sağlayan birtakım temizlik malzemeleri kullanmaya başladık. Incia, Activex, Dalin, Sebamed, Nilera marka temizlik ürünlerimiz de size bu konuda yardımcı olmak için varlar. Bu ürünler ve aldığınız tedbirler sizi Covid-19 virüsünden korumaya çalışsa da elbette yeterli değildir. Virüsten korunmak için en etkili yöntem aşı yöntemidir ve hem ülkemizde hem de dünyada vurulmaya başlanan Covid-19 aşısıyla birlikte hayatlarımız yavaş yavaş normale dönmektedir. Eğer aşı için sıranız gelmişse aşınızı vurulmanızı öneririz. Covid-19 salgını için size gerekli olan ne varsa sagliksepeti.com’dan uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı