₺94,50 KDV Dahil
₺189,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺118,30 KDV Dahil
₺169,00 KDV Dahil
₺44,18 KDV Dahil
₺46,50 KDV Dahil
₺92,61 KDV Dahil
₺102,90 KDV Dahil
₺118,28 KDV Dahil
₺124,50 KDV Dahil
1 2 3 ... 21 >

Saç Bakımı Ürünleri

 

Saç, kadın ya da erkek fark etmeksizin insanların güzellik algısının önemli bir parçasıdır. İnsanların saçlarını şekillendirmek ve saçlarının canlı görünmesini sağlamak için türlü türlü saç bakım ürünleri kullanmalarının nedeni de budur. Saç bakımına özen göstermek eski zamanlardan beri süregelen bir uygulamadır. Saç bakımı için daha önceleri doğal ürünler ve hayvansal yağlar kullanılırken şimdilerde çeşitli şampuanlar, saç bakım maskeleri ve saç dökülme karşıtı bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Sağlık Sepeti’nde saç bakım ürünleri, şampuanlar, saç maskeleri, saç dökülme önleyici ürünler, saç şekillendiriciler, saç kremleri, saç yağları, kepek karşıtı ürünler ve saç boyaları olarak gruplandırılmıştır. İhtiyaç duyulan tüm saç bakım ürünleri sagliksepeti.com üzerinden incelenebilir.

 

Şampuan Çeşitleri ve Fiyatları

 

 

Saçların güzel, parlak ve sağlıklı görünmesi için yapılması gereken ilk şey saçların temizliğidir. Şampuanlar, saçların temizliği için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Saç kalın telli ise nemlendirici ve yumuşatma özelliği olan şampuanlar tercih edilmesi gerektiği için doğal yağ içeren şampuanlar incelenmelidir. Saç ince telliyse hacim verici şampuanlar tercih edilmeli ve sodyum klorür içeren şampuanlardan uzak durulmalıdır. Saç dalgalıysa kabarmayı önleyen silikon içerikli şampuanlar tercih edilmelidir. Saç herhangi bir sorun olmayan normal saç olarak adlandırılan kategoriye giriyor ise sülfat içermeyen, saç derisini arındıran ve besleyen bir şampuan tercih edilmesi yeterli olacaktır. Saç kuru ve hasar görmüş ise saçın ana maddesi olan keratin içerikli şampuanlar kullanılarak saça özel bakım uygulanması gerekmektedir. Boyalı saçta ise püf nokta saçın rengini korumaktır ve bu durumda A ve E vitamini içeren şampuanlar tercih edilmesinde fayda vardır. Saç yağlı ve kepekli ise çay ağacı içeren şampuanlar tercih edilebilir. Batiste, Bebak, Bioderma, Bionike, Bioxcin, Caudalie, Dermadolin, Dermoskin, Druide, Ducray, Elidor, La Roche Posay, Sebamed gibi markalar arasında saç tipine göre en uygun olan ürünü bulmak mümkün. Bu markalar sagliksepeti.com üzerinden güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

 

 

Saç Kremi Markaları

 

 

Saç kremleri duş esnasında ya da sonrasında saça uygulanan ürünlerdir ve saçın yumuşak ve parlak olmasını sağlar. Şampuanın saç tipine göre seçildiği gibi saç kreminin de saç tipine göre seçilmesi gerekmektedir. Saç yağlı ise nemlendirici özelliği fazla olan kremlerden kaçınmalı, saç kuruysa nemlendirici özelliği olan kremler tercih edilmelidir. Boyalı saçlar için ise sülfat içeren kremlerden uzak durmalı ve vitamin içeren kremler tercih edilmelidir. Düz ve ince telli saçlarda ise şekillendirici ve hacim verici kremlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bebak, Capicade, Ducray, Elidor, Klorane, Otacı, Prozinc, Vichy, Zigavus markaları ile sagliksepeti.com destekçi olmaya devam etmektedir.

 

Saç Maskeleri

 

 

Saç maskeleri, saçın yumuşamasını sağlamasının yanı sıra saça derinlemesine bakım ve onarım yapmak için tercih edilmektedir. Saç kremleri de saçı besler ve yumuşatır ancak saç maskeleri, saç kremleri gibi çok sık uygulanmaz. Saç maskeleri saçın bakıma ve onarıma ihtiyaç duyduğu sırada haftada bir ya da en fazla iki kez uygulanmalıdır. Saç maskeleri de tıpkı şampuanlar ve saç kremleri gibi saç tipine göre seçilmelidir. Saç kuruysa, yağlıysa ya da boyalıysa saç maskesi ona göre seçilmelidir. Bebak, Bioderma, Coresatin, Ducray, Organix, Phyto, The Organic Pharmacy gibi markalar saç maskesi seçiminde gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Bu ürünlere sagliksepeti.com üzerinden ulaşmak mümkün.

 

 

Saç Yağları

 

 

 

Saç yağları; saça güç, canlılık, esneklik ve parlaklık kazandırmasıyla bilinmektedir. Eğer saçlar nemini kaybediyor ve kırılganlaşıyorsa bitkisel saç bakım yağlarından yararlanmakta fayda var. Saç bakım yağlarını seçerken de saç tipini bilmeniz önem teşkil etmektedir. Saç tipi bilindiği takdirde, saça uygulanacak olan saç bakım yağı ya da diğer saç bakım ürünleri daha etkili sonuçlar verecektir. Argan yağı, jojoba yağı, ardıç yağı, biberiye yağı, çamterebentin yağı, çörekotu yağı, hint yağı, saf zeytinyağı gibi saç bakım yağları, saçtaki sorunlara iyi gelen ve saçları besleyen etkili yağlardan bazılarıdır. Bebak, Bioxcin, Florame, Jowae, Klorane, Nuxe, Organix, Phyto, Revox, Zade Vital, Zorah gibi markaların saç bakım yağları saça çok iyi gelecektir. Bu ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.

 

Saç Dökülmesi Önleyici Ürünler

 

Saç dökülmesi genetik olabildiği gibi çeşitli hastalıklardan da kaynaklanıyor olabilir. Sinüzit, enfeksiyon, bağırsak paraziti gibi geçici hastalıklar saç dökülmesine neden olabilmektedir. Saç dökülmesi, esasen saç köklerinin yenilenmesi açısından sağlıklı bir durumdur ancak aşırı saç dökülmesi görüldüğü zaman dermatoloğa başvurulması gerekmektedir. Fakat dermatoloğa başvurmadan da saç dökülmesini önlemek için yapılabilecek bazı şeyler var. Saçın temizliğine önem göstermek ve dökülme karşıtı bitkisel ürünler kullanmak en önemli adım olacaktır. Bu adımlar saç dökülmesini azaltıp durdurabildiği gibi saçın bakımlı olmasını da sağlayacaktır. Anna Susanna, Bioxcin, DermaPlus MD, La Roche Posay, Phyto, Sebamed, Vichy, Zigavus gibi markalar ve ürünlerle saç dökülmesi azaltılabilir hatta durdurulabilir. Bu ürünlere sagliksepeti.com üzerinden erişim sağlanabilir.

 

Kepek Karşıtı Ürünler

 

 

Kepek hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen, beyaz ve gri cilt pullarının saç derisinde ya da saçın üzerinde görülmesine neden olan yaygın bir cilt sorunudur. Kepek ciddi bir tıp sorununa neden olmaz, ancak yapılan araştırmalara göre kepek sorunu olan insanların psikolojilerinin olumsuz yönde etkilendiği tespit edilmiştir. Çünkü kepek sorunu saçın kirli, pis ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır ve bu da kişinin özgüvenini olumsuz yönde etkilemektedir. Kepek sorununu çözebilmek için çinko pirit, salisilik asit, selenyum sülfit, ketokonazol ve kömür katranı içeren şampuanlar kullanılabilir. Bu tür şampuanların yanı sıra çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera kullanmak ve probiyotik ve omega 3 alımını arttırmak da kepeğe karşı iyi gelmektedir. Alldermo, Babe, Bioderma, Bioxcin, Ducray, La Roche Posay, Sebamed, Phyto gibi markalara ve kepek karşıtı ürünlere sagliksepeti.com üzerinden ulaşım sağlanabilir.

 

Saç Şekillendirici Ürünler

 

Bazı saç tiplerini şekillendirmek çok zordur ve bazen saç yapmak için çok uzun zaman olmayabilir. Böyle durumlarda saç hafifçe nemlendirilip saç şekillendirici ürünlerden yardım alınabilir. Saç şekillendirici ürünler; saç köpükleri, saç kremleri, saç spreyleri, saç losyonları ve saç jöleleri gibi ürünlerden oluşmaktadır. Saç şekillendirici ürünleri seçilirken saçın dalgalı mı, kıvırcık mı, düz mü, kalın telli ya da ince telli mi olduğu göz önünde bulundurulmalı ve satın alınacak ürünlere bu şekilde karar verilmesi gerekmektedir. Bebak, Druide, Nivea, Organix, Phyto, Zigavus gibi markalar ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satın alınabilmektedir.

 

Saç Boyaları

 

Saç boyaları hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettikleri bir saç bakım ürünüdür. Kadınlar saç boyalarını seçerken kendi ten renklerine uygun renkleri seçmeye özen göstermelidir. Saç boyalarının etkili bir sonuç verebilmesi için boyanın nasıl yapıldığının da önemi büyüktür. Just For Men, Kiss, Phyto, Toppik markaları ile saça uygun bitkisel içerikli boya seçilebilir. Bu ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Evde saç bakımı çok zor bir işlem değildir. Kuaför ve uzmanlık alanı gerektirmeyen işlemlerle evde saç bakımı yapılabilir. Saç bakımında, saçı çok sık yıkamamak önemli bir püf noktasıdır. Saçın haftada 2 ya da 3 kez yıkanması ve böylece saçın bir miktar yağlanması saçın ve saç diplerinin kendi yağıyla beslenmesi açısından önemlidir. Bakım yağları ve maskeler de haftada bir ya da iki kez uygulanırsa evde saç bakımı büyük ölçüde tamamlanmış olur. Saç maskeleri saçın tamamına uygulanırken saç bakım yağlarının genellikle saç uçlarına uygulanmalıdır. Eğer kişide kepek ya da saç dökülmesi sorunu varsa saç bakım ürünlerinin bu duruma göre seçilip bakımının da bu doğrultuda yapılması gerekmektedir.

Çerez Kullanımı