GC Tooth Mousse Tutti Frutti
GC Tooth Mousse Tutti Frutti

GC Tooth Mousse Tutti Frutti (78080)

0,00
Fiyat : ₺278,33(KDV Dahil)
GC TOOTH MOUSSE TUTTI FRUTTI
Diş sert dokularının yüzeyel materyal uygulamalarıyla korunması ve güçlendirilmesi üzerinde çok çalışılan konulardan bir tanesidir. Bu amaçla üretilen yeni materyallerden bir tanesi de GC firmasının ürünü olan Tooth Mousse. Şeker içermeyen su bazlı bir krem olan Tooth Mousse etken madde olarak CPP-ACP (kazein fosfopeptidamorf kalsiyum fosfat) içermektedir.
Tooth Mousse uygulamalarında etken madde olan CPP-ACP’nin biyofilmlere, plağa, bakterilere, hidroksiapatite ve çevre dokulara bağlanarak kalsiyum ve fosfat yaydığı bildirilmekte. Ayrıca tükürüğün CPP-ACP’nın etkisini artırdığı, Tooth Mousse aromasının tükürük akışını stimüle ettiği ve materyalin ağızda daha uzun süreli kalmasının sonucu olarak da etkinliğinin arttığı eklenmekte.

Tooth Mousse’un klinik uygulamaları:

• Beyaz nokta oluşumunun önlenmesi/ortadan kaldırılması (ortodontik tedavi sırasında ve sonrasında)

• Beyazlatma işlemlerinden sonra

• Detartraj ve kök yüzeyi düzleştirilmesinden sonra

• Dentin hassasiyetinde

• Erozyon ve başlangıç çürük tedavisinde

• Çürük oluşumunun önlenmesinde

• Flor alımının artırılmasında

Tooth Mousse çilek, kavun, vanilya, nane ve tutti frutti olmak üzere beş farklı aroma seçeneği sunmakta.
Ürün Detay Uyarı Metni

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

Çerez Kullanımı